اولین دپارتمان خدمات سازمانی گل آرایی کشور عزیزمان
تهران , میدان توحید ، خ طوسی ، پ 100 ، واحد 3
شنبه-پنجشنبه : 10:00 - 16:00
27 شهریور, 1398 0 دیدگاه

گل آرایی سالن عروسی خود را منحصر به فرد انتخاب کنید

گل آرایی سالن عروسی یکی از ویژگی های مثبت سالن عروسی محسوب میشود که هر چقدر زیباتر انجام شود شبی به یاد ماندنی تر را به ارمغان می آورد . کاری که عروس خانم و آقای داماد می توانند انجام دهند این است که از قبل ایده هایی با خود به همراه داشته باشند و با دیدن مدل های گل آرایی عروسی ذهن خود را آماده کرده باشند و یا با مسئول گل آرایی سالن عروسی هم نظر پیش بروند.

چه مقدار هزینه برای گل آرایی سالن عروسی خود کنار گذاشته اید؟

 ورودی میهمانان

مطمئنا یکی از مسائل مهم در بحث گل آرایی سالن عروسی ، هزینه آن هست و شما نیاز دارید تا حد ممکن مقرون به صرفه هزینه کنید . از این باب با مسئول گل آرایی مبلغ مورد نظر خود را در میان بگذارید تا بتواند نسبت به هزینه کاری مورد پسند شما را انجام دهد .

زمان برگزاری عروسی را مشخص کنید .

زیبا جلوه دادن میز با استفاده از گل آرایی

یک مسئله ای که باید به آن دقت داشت زمان برگزاری عروسی شما است ، یعنی اینکه در چه ماهی و در چه فصلی قرار است بر پا شود. زیرا گل های مورد استفاده در گل آرایی سالن شما تحت تاثیر این موضوع قرار می گیرد . بعضی گل ها در برخی ماه ها فراوانی ندارد و ممکن است استفاده از آن ها باعث بالا رفت هزینه شما شود .

سالن عروسی

گل آرایی میز

آشنایی با فضای داخلی و فضای باز سالن عروسی یکی دیگر از عواملی است که روی نتیجه کار گل آرایی شما تاثیر می گذارد و هر چقدر آشنایی گل آرا با این مکان بیشتر باشد تاثیر مثبتی روی نتیجه  کار جلوه گر می شود .

مسیر ورود به سالن

تزیین سالن عروسی

گل آرایی حرفه ای این بخش باعث جلب توجه بیشتر میهمانان خواهد شد . همیشه بیشترین توجه را جلب می کند .

گل آرایی جایگاه عروس و داماد

جایگاه عروس و داماد

گل آرایی عروسی

گل آرایی این جایگاه باید با ظرافت و خلاقیت و دقت و هنر بالایی انجام شود و حاصل آن یک کار شیک و حرفه ای باشد زیرا تمامی عکس های یادگاری با میهمان ها و حتی بخشی از فیلم عروسی نیز در این مکان گرفته خواهد شد .

تعداد نفرات مهمان ها

گل آرایی جایگاه

گل آرایی عروسی

در ابتدای کار به گل آرا بگویید که چند نفر مهمان دارید تا او زمان بندی خود را به صحیح ترین شیوه انجام دهد و به تعداد میز های احتمالی اشغال شده کار گل آرایی را انجام دهد .

رنگ غالب عروسی خود را انتخاب کرده اید ؟

گل آرایی تالار عروسی

گل آرایی عروسی

ممکن است شما رنگ غالب یا به اصطلاح تم برای عروسی خود انتخاب کرده باشید این موضوع  و  البته رنگ  لباس عروس و داماد نیز از آن دست موضوعاتی است که باید  حتما به گل آرا خود اطلاع دهید تا گل های مورد نیاز را طبق رنگ غالب مجلس شما انتخاب کند .

استایل عروسی

گل آرایی و تزیین میز

گل آرایی عروسی

استایل عروسی خود را به کدام یک از  شیوه های زیر انتخاب کرده اید؟

ساده یا تجملاتی؟                                             پر هزینه یا کم هزینه ؟

جواب این سوال صد در صد به گل آرای شما کمک به سزایی خواهد کرد . زیرا می داند که تا چه حد باید از تنوع و تعداد گل ها استفاده کند .

اطلاعات شخصی که باید درباره انواع  گل با گل آرای خود در میان بگذارید .

گل آرایی میز میهمان

ممکن است عروس خانم و آقا داماد هر دو رویای تزیین سالن عروسی خود را با گلی خاص مد نظر داشته باشند . یا بخواهند گل های مورد علاقه خود را با گل آرا در میان بگذارند . یا حتی گل هایی که به آن ها علاقه ندارند و نمی خواهند که از آن گل ها استفاده شود باید به مسئول گل آرایی اطلاع دهند .

 

در نهایت در صورتی که به دنبال یادگیری هنر گل آرایی هستید ، می توانید از طریق آموزش گل آرایی که در مدارس گل آرایی تهران انجام می شود ، این هنر را فرا بگیرید . شاید باورش برایتان سخت باشد اما شما می توانید با حضور در مدرسه گل آرایی بوی گل ، کار های تشریفاتی عروسی خود را انجام دهید .

اما بنابر هر دلیلی اگر تمایل به یادگیری این هنر در آموزشگاه گل آرایی بوی گل را ندارید ، می توانید از طریق سفارش پروژه گل آرایی خود به موسسه بوی گل ، بهترین و با شکوه ترین گل آرایی در مجلس عروسیتان ، تجربه کنید . گل آرایی عروسی

 

 

گل آرایی ماشین عروس
26 شهریور, 1398 0 دیدگاه

راهنمایی برای انتخاب ماشین عروس و شیوه های گل آرایی آن

گل آرایی ماشین عروس

رزرو تالار یکی از کارهایی است که باید در ابتدای لیست برنامه ریزی جشن عروسی قرار بگیرد. انتخاب ماشین عروس و گل آرایی آن هرچند از اهمیت بالایی برخوردار است اما در انتهای لیست برنامه ریزی قرار دارد. شاید انجام اینکار بر عهده ی آقا داماد باشد اما نظر و سلیقه عروس خانم بیشترین نقش را در انتخاب ماشین عروس و نوع گل آرایی دارد و تصمیم نهایی طبق نظر او انجام می شود.ماشین عروس نیز نقش مهمی را در مراسم شما دارد زیرا در عکس و فیلم عروسی مانند ستاره ای درخشان است و جلوه ای خاص را به آن می بخشد .

به چه نوع ماشین عروسی علاقه مندید ؟ شخصی یا اجاره ای ؟

گل آرایی ماشین عروس

مطمئنا انتخاب ماشین شما هزینه کمتری دارد و هم قابل اطمینان تر است . زیرا از سالم بودن آن مطلع هستید.استفاده از ماشین آشنایان نیز دردسرهای خودش را دارد مانند :

انواع خط و خش که ممکن است بر اثر اتفاقات مختلف به ماشین وارد شود .

اما اگر شما به دنبال ماشین های خاص هستید یا دنبال اجاره ماشین عروس می باشید ، باید بدانید که کار کمی سخت تر است زیرا هزینه ی بالایی دارد و باید سند یا سفته ای با مبلغ قابل توجه ای را به موسسات تحویل دهید چون اصولا ماشین های گران قیمتی هستند در صورت آسیب رسیدن به ماشین باید خسارت زیادی بپردازید.

نکاتی که در مورد اجاره ماشین عروس باید به آن توجه داشته باشید این است که؛ طبق قوانین موسسات کرایه اتومبیل اجاره خودرو به دو صورت ساعتی و روزانه انجام می شود .اگر به صورت ساعتی ماشین را اجاره کردید حتما چندساعتی را برای تاخیر در ساعت تحویل  مد نظر داشته باشید که به دلیل دیرکرد دچار استرس و نگرانی نشوید .

ماشین عروس کلاسیک

گل آرایی ماشین عروس

یکی از شیوه هایی که باعث متمایز شدن مراسم شما می شود انتخاب ماشین عروس های قدیمی و کلاسیک است.انواعی از این ماشین ها عبارت است از فولکس های قورباغه ای،پیکان های قدیمی،جیپ  و شورلت و ….

چند نکته ای که در این باره حائز اهمیت است عبارتند از؛کنترل کردن ماشین از لحاظ فنی،نوع تزئین و گل آرایی ماشین عروس انجام شده نیز باید کلاسیک انتخاب شود یعنی اینطور نیست که ماشین عروس ما کلاسیک باشد اما نوع گل آرایی آن مدرن انجام شود.

لاکچری پسند هستید ؟ پس انتخاب راننده را فراموش نکنید .

گل آرایی ماشین عروس

یکی از نکاتی که بسیار مهم است و می توانید با کمک آن مراسم عروسی خود را شیک تر برگزار کنید داشتن راننده است البته شما باید با توجه به نوع ماشین عروس انتخابی به داشتن راننده اقدام کنید یعنی اگر ماشین عروس انتخابی گران قیمت است میتوانید با داشتن راننده کمی از مسئولیت های خود را کاهش دهید و در کنار عروس خانم از مراسم عروسی خود لذت ببرید.اما در صورت داشتن ماشین کللاسیک بهتر است راننده خودتان باشید زیرا اینگونه ظاهر بهتری دارد.

نکته ای در مورد تمیز کردن گل آرایی ماشین عروس !

تزیین ماشین عروس

هنگام کندن تزئینات و گل ها از روی ماشین عروس مواظب چسب های استفاده شده باشید تا آسیبی به بدنه ی اتومبیل و رنگ آن نرساند خصوصا اگر ماشین اجاره ای است.پس در مورد تمیز کردن ماشین صبر و حوصله به خرج دهید .

رنگ ماشین عروس !

تزیین ماشین عروس

این مسئله تا حدودی سلیقه ای است اما نکته ای که باید به آن توجه کرد نوع گل آرایی آن است که حتما باید با رنگ ماشین همخوانی داشته باشد،مثلا علاوه بر رنگ سفید که عامه و زبانزد است رنگ مشکی نیز جلوه ای خاص را نمایان می کند در صورتی که برای تزئین و گل آرایی حتما از رنگ های روشن استفاده کنید.

مدل لباس عروس

مجلس عروسی

یکی از مسائل قابل توجه در انتخاب ماشین عروس مدل لباس عروس است یعنی اگر لباس شما تور بلندی دارد یا پف زیادی دارد بهتر است ماشین جا دار تری انتخاب کنید تا لباس شما به هم نریزد.

شیوه گل آرایی ماشین عروس

گل آرایی ماشین عروس

اکثریت تزئینات ماشین عروس با استفاده از گل انجام می شود این بدین معنا است که باید به فصل برگزاری عروسی توجه کرد تا گل های ما شادابی خود را تا بیشترین زمان ممکن حفظ کنند و پژمرده نشوند.

امروزه بحث ساقدوش ها خیلی مطرح شده است در این باره نیز می توانید نوع گل آرایی ماشین عروس را متناسب با دسته گل عروس خانم و ساقدوش ها هماهنگ کنید تا زیبایی بیشتری داشته باشد.

گل آرایی ماشین عروس تا حدودی  بستگی به سلیقه ی شما دارد یعنی اینکه شما انتخاب می کنید ماشین عروستان پر گل باشد یا خیر! البته این موضوع را هم باید ذکر کنم که تعداد گل ها بستگی به بودجه شما و نوع ماشین انتخابی دارد ؛ یعنی برای ماشین هایی از نوع کلاسیک بهتر است از مدل های ساده تر استفاده کنید تا ظاهر ماشین شما کاملا نمایان شود .

اگر گل آرایی ماشین عروس برایتان از اهمیت بالایی برخوردار است و حاضر به پرداخت هزینه های بالایی هستید می توانید از گل های زیبای لیلیوم و ارکیده که به نسبت گل های رز،مریم و زنبق گران قیمت تر هستند استفاده کنید.

تزیینات متنی

تایپوگرافی ماشین عروس

یکی از روش های تزیین که باعث متمایز شدن ماشین عروس شما می شود استفاده از تزیینات متنی و برچسب های خاص است.

تزیین با استفاده از تور و روبان ، مخالف یا موافق؟

تزیین ماشین عروس با ربان

 

در گذشته ای نه چندان دور برای تزیین ماشین عروس استفاده زیادی از تور و روبان و پاپیون می شد ، مدتی این نوع از تزیینات کنار گذاشته شد اما دوباره امروزه از آن به شکلی مدرن استفاده می شود .البته باید ذکر شود که ترکیبی از تور و روبان با گل انجام میشود و از آن به عنوان عنصری تنها استفاده نمی شود . یکی از مزایای آن در فصل گرما است که از پژمرده شدن گل جلوگیری می کند .

آویز های پر سر و صدا

ماشین عروس فانتزی

یکی از روش هایی برای تزیین ماشین عروس که خیلی پر کاربرد نیست اما جلوه ای بامزه دارد استفاده از قوطی های رنگی و پر سر و صدا یا آویز های گل  است . به عنوان مثال برای اتومبیل های کلاسیک می توانید از قوطی های رنگی استفاده کنید و با روبان به سپر ماشین متصل کنید.

تزیینات بادکنکی

ماشین عروس کلاسیک

برای تزیینات ماشین عروس خصوصا در روز فرمالیته می توانید از بادکنک های رنگی روی ماشین عروس یا پر کردن داخل آن استفاده کنید که ظاهری بامزه را به وجود می آورد . اگر ذکر شد که در روز فرمالیته بدین منظور است که اصولا عروس خانم ها و آقا داماد ها ترجیح میدهند روز عروسیشان شیک برگزار گردد و یک سری ایده های بامزه را برای روز فرمالیته اجرا میکنند .

تزیینات فانتزی

تزیین ماشین

زوج های کمتری هستند که به تزیینات فانتزی علاقه مند باشند ، در این صورت میتوانند از عنصر های دلخواه و ایده های خود استفاده کنند . مانند استفاده از وسیله هایی که برای عروس خانم و آقا داماد خاطره  انگیز باشد .

سخن آخر

مطمئنا شب عروسی هر کسی از مهمترین شب های زندگی او خواهد بود چه عروس خانم و چه آقا داماد تمام تلاش خود را می کنند که این شب به بهترین شکل ممکن برگزار شود مسئله ای که قابل ذکر است این موضوع است که ماشین عروس و نوع گل آرایی آن دلیلی بر خوشبختی شما نیست.

 

دسته گل عروس
25 شهریور, 1398 0 دیدگاه

چگونه یک دسته گل عروس خاص برای مجلس عروسی انتخاب کنیم ؟

گام اول :  اهمیت دسته گل عروس در مجلس عروسی شما

دسته گل عروس

دسته گل عروس یکی از مهم ترین اکسسوری ها برای گل آرایی مجلس عروسی می باشد که یک عروس خانم خوش سلیقه باید به آن توجه ویژه ای داشته باشد که در ظاهر یک مجلس عروسی و دیزاین آن بسیار حایز اهمیت است زیرا در تمامی عکاسی های شما ، کلیپ ها ، رقص ها از این دسته گل عروس استفاده خواهد شد . پس توجه ویژه به گل آرایی دسته گل عروس گام اول شماست .

گام دوم : انتخاب یک دسته گل عروسی خاص با توجه به تم های رنگ

گل آرایی دسته گل عروس

بعد از سپری کردن این گام ، در گام دوم انتخاب دسته گل عروس با توجه به ویژگی های رنگ لباس عروس ، رنگ لباس ساقدوش ها ، رنگ سالن یا باغ یا عمارت ، رنگ تم دیزاین یا حتی مدل لباس لباس و آرایش عروس باید بسیار با حوصله انتخاب شود . برای انتخاب یک دسته گل عروس مناسب برای مجلس عروسی خود می توانید از مقاله انواع دسته گل عروس برای عروس خانم و ساقدوش استفاده ببرید .

پیشنهاد متخصصین ما ، استفاده از گل های فصلی زیبا

دسته گل عروس

کارشناسان دپارتمان خدمات گل آرایی بوی گل به شما پیشنهاد می کنند از گل های فصلی با توجه با تم رنگ عروسی خود بهره ببرید . انتخاب گل های فصل باعث سازگاری بیشتر گل ها با محیط شما خواهد شد و دوام گل ها را بسیار بیشتر خواهد کرد . در کنار این ها ، این گل ها بسیار ارزان تر از سایر گل ها هستند لذا تهیه گل های فصلی برای مصرف کننده بسیار مقرون به صرفه خواهد بود . علت ارزانی گل را نیز می توان به حجم زیادی از گل های فصلی دانست که روانه بازار گل خواهند شد . برای مثال استفاده از گل لاله که جزو گل های فصلی و مناسب دسته گل عروس است ، می تواند سبب کاهش هزینه های عروسی شما و زیبایی خاص دسته گل عروس شما شود . علاوه بر آن استفاده از گل پئونی یا صد تومانی بسیار می تواند عروسی شما را لاکچری کند . گل های صد تومانی بسیار گران قیمت هستند اما می توانند در بهار و تابستان کاملا عروسی شما را خاص کنند . از گل های کوکب و شیپوری هم می توانید در فصل پاییز و گل های زنبق و همیشه بهار نیز در در فصل زمستان بهره برد .

رز ، سنت همیشگی در مجالس عروسی

دسته گل عروس 2

تا بوده چنین بوده که گل های رز در مجلس های عروسی بسیار استفاده شده اند . گل رز از جمله گل های گران قیمت است که در بازار گل با دسته 20 عددی آن از 100 هزار تومان الی 200 هزار تومان قیمت دارد . گل های رز بسیار می توانند عروسی شما را متحول کنند اما اگر برای شما هزینه های عروسی حایز اهمیت است استفاده از گل های رز برای دسته گل عروسی شما خیلی به صرفه نیست اما هیچکس منکر زیبایی گل های رز نمی شود . البته لازم به ذکر است انتخاب دسته گل عروس فقط و فقط به سلیقه شما مرتبط است . شما می توانید از گل های میخک ، داوودی ، قلم پور ، آچیلا و حتی آفتاب گردان نیز استفاده کنید . اما اگر برایتان صحبت های پشت سرتان برای استفاده از گل ها مهم است می توانید از همان گل های مرسوم مانند رز بهره ببرید . پس یا به حرف دلتان گوش دهید یا با توجه به قضاوت دیگران دسته گل عروستان را انتخاب کنید ! البته که ما پیشنهادمان گوش کردن به صحبت های قلبتان است . یک روز در کل عمر شما ، مجلس عروسی شماست پس ارزش ریسک کردن دارد !

معرفی دسته گل های عروس گرد

خدمات گل آرایی دسته گل عروس

همانطور که اسم دسته گل عروس گرد پیداست اینگونه دسته گل ها حالت گرد در دستان شما خواهند داشت . در دسته گل های عروس گرد معمولا از گل های رز هلندی ، پئونی یا صد تومانی ، رز مینیاتوری ، آنمون ، چیپس فولیا ، زنبوری ، عروس و … بهره می برند . تقریبا می توان گفت دسته گل گردی نیست که در آن از رز استفاده نشده باشد .

از گل های آنمون ، ادریسی یا هورتانزیا ، آلاله نیز برای دسته گل عروس استفاده می شود .

معرفی دسته گل های آبشاری

خدمات گل آرایی عروسی

دسته گل های آبشاری دقیقا به صورت آبشار از بالا به پایین ریخته شده اند . در اینگونه دسته گل های عروس معمولا از گل های یاس وحشی ، گل همیشه بهار ، ارکیده ، بنفشه ، رز های مینیاتوری استفاده می شود . دقت شود که در دسته گل های عروس آبشاری از گل های بزرگ استفاده نشود زیرا جلوه کار را از آن حالت زیبا خارج می کند . پیشنهاد ما استفاده از گل های ریز با تنوع بالا و تم رنگ لباس عروسی شماست .

معرفی دسته گل عروس حلقه ای

دسته گل عروس حلقه

برای دسته گل های عروس حلقه ای از استند های چوبی به شکل گرد استفاده می شود که برای گل آرایی آن از انواع گل ها می توان بهره برد . از اینگونه دسته گل های عروس در دستان ساقدوش جلوه بسیار زیبایی دارد . پیشنهاد ما استفاده از اینگونه دسته گل ها برای ساقدوش ها است تا جلوه و زیبایی عروسی شما را دوچندان کند .

معرفی دسته گل عروس کریستالی

دسته گل عروس کریستالی

دسته گل های کریستالی معمولا با گل های مصنوعی آماده شده اند . اینگونه دسته گل های عروس با بهره گیری از انواع مروارید ، صدف و سایر تزیینات ، گل آرایی می شوند و زیبایی اینگونه دسته گل ها به استفاده از زیور آلات خاص است .

معرفی دسته گل عروس مچبندی

مجلس عروسی

اینگونه از دسته گل های عروس به دور مچ بسته می شوند و از گل آرایی گرد برای ساخت اینگونه دسته گل ها استفاده می شود . برای گل آرایی دسته گل عروس مچبندی از انواع گل ها می توان استفاده کرد .

معرفی دسته گل عروس بازویی با ساقه های بلند

این دسته گل های عروس از جمله دسته گل های کلاسیک و زیبا است . ویژه افرادی با سلیقه های متفاوت و خاص که می خواهند در مجالس عروسی بدرخشند . برای گل آرایی این دسته گل های عروس از استایل گل های خطی استفاده می شود مانند نرگس ، مریم ، شیپوری

معرفی دسته گل عروس فانتزی

خدمات گل آرایی عروسی

از دیگر دسته گل های عروس می توان به دسته گل فانتزی بر روی استند هایی با ابعاد و اشکال مختلف نام برد . این گونه دسته گل های عروس برای اولین بار توسط تیم خدمات گل آرایی بوی گل ، ساخته و آماده می شوند .

معرفی دسته گل عروس وحشی یا روستیک ( روستایی )

خدمات گل آرایی دسته گل عروس خدمات گل آرایی دسته گل عروس خدمات گل آرایی دسته گل عروس

استفاده از دسته گل عروس بوهو یا روستایی بیشتر در عروسی های اروپایی استفاده می شود . اینگونه دسته گل های عروس جلوه زیبایی به عروسی شما در مناظر طبیعی می دهد لذا استفاده از این دسته گل ها می تواند بسیار عروسی شما را جذاب و زیبا کند .

از گل های خشک و وحشی برای گل آرایی دسته گل های عروس استفاده می شود مانند گل های خشک ریش بابا ، آنالیا ، پسته دریایی ، آنمون ، چیپس فولیا ، مینا ، میمون و …

معمولا برای زیبا تر شدن این استایل دسته گل عروس از چوب های خشک ، شاخه های گندم ، میوه های خشک شده مانند بلوبری ، استفاده می شود که به نوبه خود بسیار خاص و زیبا است . در رنگ بندی این گل ها از بهم ریختگی خاصی استفاده می شود که در ذات زیبای طبیعت است .

 


بعد از مطالعه موارد بالا ، از کجا شروع کنیم ؟

بعد از انتخاب نوع دسته گل ، رنگ ها ، نوع گل ها باید به سراغ المان های دیگر برویم که در زیر به آن اشاره شده است .

مدل لباس عروس

مجلس عروسی

اگر مدل لباس عروس شما از جنس تور از مدل های سلطنتی یا دنباله دار است می توانید از دسته گل آبشاری استفاده نمایید . اگر دامن لباس شما اروپایی ، راسته و بدون پف است از دسته گل های وحشی ، حلقه ای یا مچبندی برای شما انتخاب مناسبی هستند . برای لباس های پرنسسی و پف دار از دسته گل های گرد نیز استفاده کنید .

جثه و اندام شما

مجلس عروسی

هیکل و جثه شما بسیار برای انتخاب نوع دسته گل عروس حایز اهمیت است . برای مثال دسته گل های بازویی یا آبشاری برای عروس خانم های کوتاه قامت اصلا مناسب نیستند . زیرا با استفاده از اینگونه دسته گل ها ، لباس عروس شما پنهان می شود و جلوه و زیبایی خودش را از دست می دهد . همچنین دسته گل های عروس دستبندی برای عروس خانم های ریز نقش و لاغر مناسب نیستند و با انتخاب آن ، تمامی دست شما توسط دسته گل پوشیده می شود . بنابر این حتما نسبت به انتخاب مناسب دسته گل عروس خود با توجه به هیکل و اندامتان دقت کنید .

هارمونی رنگ ها

گل آرایی نامزدی

اگر رنگ های دسته گل عروس شما با رنگ لباس ساقدوش و گل آرایی جایگاه عروس و داماد مطابقت داشته باشد جلوه زیبا تری به عروسی شما خواهد داد . رنگ بندی دسته گل شما می تواند به زمان برگزاری مجلس عروسی شما مرتبط باشد . دسته گل های صورتی ، آبی ، سبز برای فصل بهار مناسب تر هستند و اگر عروسی شما در تابستان برگزار شود بسیار بهتر خواهد بود زیرا دسته گل های سفید ، صورتی و قرمز به راحتی یافت می شود .

تم دسته گل عروس مناسب فصل

خدمات گل آرایی دسته گل عروس

در فصل پاییز از گل های رنگی به خصوص قرمز ، نارنجی ، کهربایی و زرد استفاده کنید . دسته گل وحشی نیز برای گل آرایی پاییزی بسیار مناسب خواهد بود . برای فصل زمستان نیز از رنگ های سفید ، طلایی ، نقره ای استفاده می کنند . همچنین می توانید با استفاده از دسته گل عروس کریستالی یک ملکه برفی را در زمستان به تصویر بکشید .

سخن آخر

دسته گل عروس

در طول برگزاری مراسم عروسی دسته گل خود را حتما استفاده کنید و حتی در هنگام رقص زیرا دسته گل عروس شما بخشی از دیزاین شما است و جلوه عروسی شما را جذاب خواهد کرد . اگر پرتاب دسته گل عروس نیز از برنامه های مراسم عروسی شما است . مراقب باشید که در حین انجام این کار به دسته گل عروس آسیب جدی وارد نشود .

در آخر ، دسته گل عروس شما به یادگار خواهد ماند . اگر علاقه مندید دسته گل عروس خود را برای خاطره سازی نگه دارید در مقاله زیر با ما همراه باشید .

 

نحوه نگهداری دسته گل عروس بعد از پایان مجلس عروسی

 

لازم است یاداوری کنیم که می توانید خودتان دسته گل عروسی مراسمتان را گل آرایی کنید کافیست در کلاس های آموزش گل آرایی مدرسه گل آرایی بوی گل شرکت کنید .

تاج گل عروس
25 شهریور, 1398 0 دیدگاه

گل آرایی تاج گل عروس با انواع گل های طبیعی و مصنوعی

یکی از اکسسوری های مورد نیاز و چشمگیر در روز عروسی برای عروس خانم ها تاج سر عروس بوده که از قدیم به شکل های مختلف بسته به نوع درخواست و نوع آداب رسوم هر قومیتی متفاوت بوده است .

امروزه تاج های سر را با استفاده از گل آرایی تزیین کرده و استفاده می کنند که جایگزین خوبی برای تاج های فرمالیته و قدیمی شده اند و مورد استقبال عروس خانم ها قرار گرفته است که معمولا علاوه بر عروس خانم هاو ساقدوش ها،مهمان ها نیز می توانند بسته به تم روز جشن ودرخواست خود از آن تهیه کرده و استفاده کنند.

البته گل آرا های بوی گل بسیار نسبت به این موضوع مسلط هستند و اگر به دنبال خدمات گل آرایی اکسسوری عروس هستید ، کار را به کاردان بسپارید . در غیر این صورت ، برای یادگیری حتما این مقاله را دنبال کنید .

روش های مختلف گل آرایی تاج سر عروس

تاج گل عروس شماره 1 ( اصطلاحا تاج گل قلابی ) :

تاج گل عروس

تاج گل عروس

ابزار مورد نیاز برای ساخت :

گل هاو برگ های  مد نظر اعم از طبیعی و مصنوعی در سبک ها و سایز های مختلف با تم رنگی مورد نظر+سیم چین +نوار گاترین(ترجیحا سبز رنگ به دلیل پنهان شدن زیر ساخت)+قیچی+سیم مفتول باریک با قابلیت انعطاف پذیری بالا

نکته:ستفاده از گل های مختلف با سایز های مختلف و تم رنپی مربوط از نکات مهم و تاثیر گدار در رضایت شما میتواند باشد

روش ساخت تاج گل شماره 1 :

در این روش ابتدا آن قسمیت از سر که مایل هستید تاج گل بر رئی آن قرار بگیرد(معمولا از ابتدای رویشگاه مو تا 3 الی 4 سانت بالاتر تاج گل را استفاده میکنند)را اندازه میگیرید و سپس 3 الی 4 سانت بیشتر از سایز سر را ار سیم مفتول جدا میکنید.(علت اضافه کردن 3 الی 4 سانت به سایز دور سر برای قلاب شدن دو سر سیم مفتول ها بهم میباشد).

نکات ساخت تاج گل شماره 1 :

نکته 1 تاج گل عروس :

اگر سیم مفتول در دسترس شما بریده شده و ناقص بود میتوانید با استفاده از نوار گاترین آن دو را به یکدیگر اتصال داده و یا دو سر سیم های ناقص را بهم گره زده و و با نوار گاترین روی آن هارا بپوشانید تا به یک سیم بزرکتر تبدیل شوند.

نکته ی قابل توجه دیگر که در کار شما بسیار تاثیر گذار میباشد ضخامت سیم مفتول هست. به دلیل سوار شدن گل و برگ ها بر روی سیم مفتول جنس و ضخامت آن بسیار مهم است که بتواند در کل مراسم ظاهر و ثبات خود را حفظ کند

نکته 2 تاج گل عروس :

اگر طول سیم مفتول شما نازک  بود میتوانید یک لایه سیم به دور آن بپیچید که یکم سخت تر و محکم تر شود البته ضخامت  سیم ارتباط مستقیم با انعطاف پذیری آن دارد در نتیجه در انتخاب سیم و کیفیت آن یاد دقت کنیم

سر تا سر سیم مفتول را با چسب گاترین  بپوشانید سیم مفتول را را خم کرده و دو سر آن را بهم نزدیک کیند و یکی از دو سر آن را با چسب ببندید تا به شکل دایره ای کوچک در آید(به عنوان حلقه ی تاج گل)سپس سر دیگر سیم مفتول را به شکل قلاب یا Sمانند در آورده برای قرار گیری در حلقه ی قبلی که درست کردیم .حال زیر ساخت کار را انجام داده ایم و تنها نحوه ی قرارگیری گل وبرگ ها و نحوه ی سوار کردن آن ها مانده است که برای شما توضیح خواهیم داد.

در اینجا سیم مفتولی دلریم که با نوار گاترین پوشیده شده است و حالا باید گل روی آن بچسبانیم.

از گل های مختلف با سایز های کوچک و بزرگ و نمونه گل های ریز و گل هایی که حرکت دارند (بعضی گل های خشک معمولا  به دلیل داشتن حرکت خاصیت زنده بودن بهتاج سر شما میدهند)استفاده کنید و سعی کنید با حفظ  تم رنگی تاج گل زیباتری درست کنید.

گل ها کوچک و بزرگ را به صورت پراکنده بچسبانید.برای چسباندن گل ها (ساقه های ان هارو به طور کوتاه کنید که 1 تا 2 سانت در پایین آن باقی بماندو آن هارا با استفاده از گاترین سبز از قسمت  انتهای ساقه بر روی سیم مفتول بچسبانید .

نکته ی مهم برای نتیجه ی بهتر گرفتن این است که بدانید و قبل از شروع و چسباندن گل ها  در ذهن خود نمونه ای مه میخاهید را تصور کنید بعد شروع به کار چسبادن گل ها بکنبد.

گل ها را طوری سرتاسر مفتول بچسبایند که پر شود و در آخر به یک تاج گل دست پیدا خواهید کرد که میتوانید از آن برای مراسم های مختلفاعم از عروسی حنابندان پاتختی نامزدی و حتی به صورت فرمالیته و در عکاسی لز آن استفاده بکنید.

روش دوم ساخت تاج گل شماره ی 2(تاج گل بندی یا دو سر حلقه):

تاج گل عروس

ابزار مورد نیاز برای ساخت :گل های طبیعی و یا مصنوعی بسته به سلیقه ی خود،قیچی،سیم مفتول به انداره  ی کافی با توجه به سایز سر درقسمت استفاده ی تاج سر،برگ های تزیینی مانند برگ های دانه دار ،برگ زیتون،پاپیتال و…)،ربان به رنگ های مختلف و دلخواه (رنگ سبز حتما داشته باشید).

در این روش که یکی از متواول ترین روش های ساخت تاج گل میباشد ،تاج گل سایز و اندازه ی مشخصی ندارد و میتوان تا حدی اندازهی آن را تغییر داد.به این شکل که سیم مفتول را به حالت گرد و دایره ای شکل در میاوریم  و دو سر آن را گرد (به صورت حلقه ای) در میاوریم ولی توجه داشته باشید که به هم متصل نمیشوند و اتصال این دو به هم فقط از طریق سیم اتصال شکل میگیرد.

در نظر داشته باشید سیمی که استفاده  میکنید باید با کیفیتی باشد که بتواند شکل خود را در تمام مراسم حفظ کند لذا اگر سیم مفتولی که استفاده میشود احساس میکنید ضعیف است می توانید از یک به صورت لایه ای دور حلقه بپیچید  تا حلقه ی محکم تری داشته باشید  میتوانید برای زیبایی و  یک دست شدن کار از روبان ها استفاده کنید که ما در اینجا از روبان سبز استفاده میکنیم و انتهای آنرا با چسب به حلقه بچسبانید تا در صورتی که لابه لای که  گل ها دیده شد رنگ سبز به چشم بخورد.

در این روش برای وصل کردن گل ها به حلقه میتواینم به جای استفاده از چسب با سیم ساقه های چند گل یا برگ را بهم وصل کنیم و ساقه های گل و برگ را متریال های دیگر را به هم وصل کنیم. تاج گل عروس

بعد از آن باید از نخ نامرئی برای محکم کردن آن استفاده کنیم به این شکل که نخ نامرئی را دور ابتدای حلقه بپیچید و سپس با پیچیدن آن دئر ساقه گل ها و برگ ها،آن هارا محکم به حلقه وصل کنید.این کار انقدر انجام دهید که گل ها و برگ ها بدون فاصله پشت هم قرار بگیرندامتداد ساقه ها را هم که قبل با سیم پیچیده شده  بودند دور حلقه بپیچید و با  نخ نامرئی مخکم کنید.

در نهایت به  یک تاج و تل سر عروس میرسید که با استفاده از ربان میتوانید آن را از پشت سر گره زده و حلقه را در دور سر به اصطلاخ کیپ کنید . تاج گل عروس

نکته ی قابل توجه ::ربان باید با تم گل و لباس هماهنگی داشنته باشد .

طاق گل عروسی
24 شهریور, 1398 0 دیدگاه

گل آرایی طاق گل یا آرک گل | ویژه نو عروسان با ایده های ناب و جدید

گل آرایی آرک گل عروسی  ( مقدمه )

قطعا در گل آرایی عروسی و در مجلس عروسی از جایگاه عروس و داماد دیدن کردید . بدون تردید طاق گل عروسی یا آرک گل ، که به جایگاه عروس ( جایگاه عروس و داماد ) هم شناخته می شود ، جلوه بسیار زیبایی به عروسی می بخشند و کمک شایانی به ایجاد یک خاطره به یادماندنی می کنند .

ما در این مقاله به شما توضیح خواهیم داد چطور و چگونه می توانید یک جایگاه عروس خاص با استفاده از آرک گل برای خود ایجاد کنید . برای یادگیری گل ها و برگ های استفاده شده در این طاق ها با ما همراه باشید و در انتها نظرات خودتان را با ما در میان بگذارید .

گل آرایی عروسی با طاق گل عروس

هیچ چیز به اندازه یک طاق گل زیبا و شیک نمی تواند مجلس عروسی شما را بی حد اندازه ، زیبا کند . فرض کنید چه چیز هیجان انگیز تر از طاق گل سبز پوشیده از برگ های زیبا و گل های درخشنده صورتی که می تواند محلی برای قرار عاشقانه شما باشد تا سال ها با خاطره آن زندگی کنید .

طاق گل می تواند در شکل و ساختار های خاص و با ابعاد مختلف باشند . آن ها را می توان با شاخه های پیر درختان با الهام از طبیعت آرایش کرد یا با استفاده از گل های نرم و اشکال هندسی غیر متعارف !

این سلیقه شما و تم رنگی عروسی شما است که همه چیز را دگرگون خواهد کرد .

چگونه یک طاق گل عروسی را گل آرایی کنیم ؟

طاق گل یا آرک گل معمولا بک ساختار ثابت دارند و آن یک قوس نیم دایره و از جنس چوب است که در نهایت با الهام از طبیعت با چوب های خاص و فانتزی و  گل های لاکچری ، گل آرایی می شوند . گل آرایی آرک گل عروس می تواند با سبک کلاسیک با بهره گیری از پارچه و ترشی های مرسوم یا به سبک مدرن با استفاده از صدف و چوب های بامبو باشد .

دپارتمان خدمات گل آرایی بوی گل با استفاده از افراد زبده که به نحوه گل آرایی طاق گل عروس مسلط هستند قطعا نیازی به این مطلب ندارند . اما شمایی که خواننده این مقاله هستید قطعا در فکر یادگیری گل آرایی و آموزش گل آرایی هستید . بنابر این برای شما 2 پیشنهاد داریم .

1- شرکت در ورکشاپ تشریفات گل آرایی که به شما 0 تا 100 گل آرایی رویداد ها را آموزش می دهند .

2- مطالعه این مقاله که به شما کمک شایانی خواهد کرد اما این لازمه آشنایی اولیه شما با اسامی گل ها و برگ ها است که می توانید از طریق ویدیو آموزشی موسسه بوی گل آن را بدست آورید . برای خرید آن می توانید با موسسه بوی گل تماس حاصل فرمایید .

نکاتی درباره گل های طاق گل عروسی

سعی کنید قبل از گل آرایی آرک گل عروسی و انتخاب طاق گل ، گل های آن را انتخاب کرده باشید . اکثر تشریفات هایی که در عرصه گل آرایی فعالیت می کنند نسبت به این موضوع اجتناب می کنند زیرا برای آن ها مقدور نیست که گل های شما را قبل از مراسم تهیه و به آن ها رسیدگی کنند .

نکته بسیاری مهمی که باید بدانید این است که گل هایی که برای تشریفات استفاده می شوند باید 24 ساعت قبل از مراسم در آب باشند تا به خوبی باز شده و خاصیت پر شوندگی را داشته باشند .

اگر می خواهید طول عمر گل های طاق گل عروسی خود را افزایش دهید باید از گل هایی استفاده کنید که نسبت به دوری از آب حساس نباشند . این گل ها برای کار های تشریفاتی و دیزاین استفاده می شوند مانند میخک ها که کمک بسیاری به زیبایی آرک گل عروسی شما خواهند کرد .

البته از گل های رز برای گل آرایی طاق گل عروسی نیز بهره می برند اما آن ها نسبت به دوری از آب کمی حساس هستند . اگر گل های شما تازه هستند می بایست حتما قبل از مراسم و به طور سریع از آن ها استفاده کرد تا ظاهر زیبای خود را حفظ کنند .  اگر به دنبال راهنمایی بیشتر در استفاده از گل ها هستید با مقاله گل آرایی دیوار گل ما مراجعه کنید .

نکاتی درباره برگ های طاق گل عروسی

درباره گل آرایی آرک گل عروس دقیقا از برگ هایی که برای گل آرایی دسته گل عروس استفاده می شود ، می توانید در گل آرایی طاق گل عروس نیز استفاده نمایید . اما اگر به دنبال پیشنهاد تشریفات بوی گل هستید باید از برگ های اکالیپتوس و سرخس استفاده نمایید تا در کنار زیرسازی صحیح ، سرسبزی خاص در طاق گل عروسی ایجاد کنید .

برای ایجاد یک ظاهر ظریف می توانید از برگ های پیچک استفاده کنید تا سازه شما زیبایی بیشتری پیدا کند . در صورتی که مجلس عروسی شما در زمستان برگزار می شود حتما از ابر نقره ای برای گل آرایی طاق گل عروسی خود بهره ببرید .

استفاده از حریر و پارچه های زیبا

بدون شک استفاده از پارچه های ابریشمی و حریر در گل آرایی و آرایش آرک عروسی بسیار کار شما را زیبا می کند . البته لازم به ذکر است استفاده از پارچه و حریر در عروسی های کلاسیک کاربرد دارد . ما استفاده از پارچه ارگانزا را به شما پیشنهاد می کنیم که جنس ابریشم طبیعی است . البته این پارچه در ایران به سختی پیدا می شود و شما لازم است از سایر پارچه های حریر و ابریشمی استفاده کنید . از پارچه ها برای قوس دادن به شکل طاق گل عروس استفاده می کنند .

مد ها و سبک های اضافی خاص

این شما هستید که خالق طاق گل عروسی خودتان می باشید پس اجازه بدهید خلاقیت های شما در این طاق عروسی جلوه کند . در اکثر مراسم های عروسی ، زوج ها با استفاده از سازه های فلزی یا زیور آلات جذاب و خاص ، یک قدم جلو تر هستند . ما شما را برای خلاقیت راهنمایی نمی کنیم اجازه بدهید ، شور و ذوق خودتان زیبایی های این طاق گل را دو چندان کند . البته یک راهنمایی کوچک را از طرف دپارتمان خدمات گل آرایی بوی گل پذیرا باشید ، شما برای گل آرایی عروسی های ساحلی و گرمسیری باید از متریال های مرتبط با آن منطقه بهره ببرید برای مثال ما برای گل آرایی یک عروسی ساحلی از صدف و المان های ساحلی استفاده می کنیم .

استفاده از اشکال هندسی خاص

طاق گل شما حتما نباید گرد باشد ! روی ساختار شکنی تمرکز کنید . استفاده از اشکال هندسی خاص مطابق با محل برگزاری عروسی شما فکر بکری است . ما با بهره گیری از اشکال هندسی محل برگزاری عروسی سعی می نماییم طاق گل عروسی شما را خاص تر کنیم . در برخی از ساختمان های قدیمی ، طاق های زیبایی با جلوه های معماری سنتی وجود دارد که ما را در گل آرایی طاق عروسی شما یاری می کنند . در حال حاضر زوج های مدرن از اشکال مثلثی ، شش ضلعی و الماس برای طاق گل عروسی خود بهره می برند .

جایگاه عروس و داماد

ایده هایی برای طاق گل عروسی مدرن

برای اینکه بتوانید گل آرایی طاق گل عروسی خود را متفاوت تر کنید ما به شما بهره گیری از پیچ ، خم و تاب های جدید را پیشنهاد می کنیم . ما برای زیبا کردن هرچه بیشتر مراسم عروسی شما با ترکیب سبک های کلاسیک و مدرن ، سازه های خاصی ایجاد می کنیم . کلید خلاقیت های خاص در پیچ و تاب دادن های شما است .

برخی از طاق های گلی که به دست توانمند گل آرا های بوی گل قابل ساخت و ارایه است .

 

گل آرایی طاق گل عروسی

طاق گل عروسی

طاق گل های جدید

ایده هایی برای طاق گل عروسی کلاسیک

گاهی وقت ها بهترین نوع دیزاین ، ساده و شیک است . طاق گل عروسی کلاسیک ، با زوجی که می خواهند عشق خود را به جایگاه عروس و داماد ببرند ، کاملاً ست می شود . اگر می خواهید این مسیر را طی کنید ، سعی کنید پارچه های ظریف را به همراه رنگ های پاستیلی در طاق خود ترکیب کنید .

آرک گل عروسی

جایگاه عروس و داماد

طاق گل عروسی

جایگاه عروس و داماد

ایده های طاق گل عروسی روستایی ( روستیک )

یک طاق گل عروسی روستایی برای زوجی که عاشق دکوراسیون طبیعی با الهام از طبیعت هستند ، بسیار مناسب است. چوب فضای سبز طبیعی ، ضروری برای ایجاد یک طاق گل زیبا با مضمون روستایی است . به دنبال عناصر طبیعی و کهنه برای استفاده از دکوراسیون خود باشید . برای یک رویکرد خلاقانه تر ، مبلمان ویترین یا خانه های روستایی را مرتب کنید تا قاب خاصی برای روز خاص خود تهیه کنید .

طاق گل ، آرک گل طاق گل ، آرک گل طاق گل ، آرک گل

طاق گل های عروسی تزیینات زیبایی هستند که می توانید به راحتی آنها را شخصی سازی کنید تا با موضوع عروسی تان مطابقت داشته باشد. اگر یک عروس همه فن حریف هستید و می خواهید به زیبایی دکوراسیون خود ادامه دهید ، به آموزش طاق بادکنک ما نگاهی بیندازید تا بتوانید یک طاق زیبا برای تزیین پذیرایی خود و برجسته کردن میز خود داشته باشید ! اگر می خواهید یک طاق ساده را انتخاب کنید و یک دکور اضافی برای دکوراسیون میهمانان خود فراهم کنید ، یک لوستر گل متفاوت پروژه دیگری است . همچنین برای هیجان انگیز کردن یک میز بوفه بسیار عالی است .
جایگاه عروس و داماد