یکی از اکسسوری های مورد نیاز و چشمگیر در روز عروسی برای عروس خانم ها تاج سر عروس بوده که از قدیم به شکل های مختلف بسته به نوع درخواست و نوع آداب رسوم هر قومیتی متفاوت بوده است .

امروزه تاج های سر را با استفاده از گل آرایی تزیین کرده و استفاده می کنند که جایگزین خوبی برای تاج های فرمالیته و قدیمی شده اند و مورد استقبال عروس خانم ها قرار گرفته است که معمولا علاوه بر عروس خانم هاو ساقدوش ها،مهمان ها نیز می توانند بسته به تم روز جشن ودرخواست خود از آن تهیه کرده و استفاده کنند.

البته گل آرا های بوی گل بسیار نسبت به این موضوع مسلط هستند و اگر به دنبال خدمات گل آرایی اکسسوری عروس هستید ، کار را به کاردان بسپارید . در غیر این صورت ، برای یادگیری حتما این مقاله را دنبال کنید .

روش های مختلف گل آرایی تاج سر عروس

تاج گل عروس شماره 1 ( اصطلاحا تاج گل قلابی ) :

تاج گل عروس

تاج گل عروس

ابزار مورد نیاز برای ساخت :

گل هاو برگ های  مد نظر اعم از طبیعی و مصنوعی در سبک ها و سایز های مختلف با تم رنگی مورد نظر+سیم چین +نوار گاترین(ترجیحا سبز رنگ به دلیل پنهان شدن زیر ساخت)+قیچی+سیم مفتول باریک با قابلیت انعطاف پذیری بالا

نکته:ستفاده از گل های مختلف با سایز های مختلف و تم رنپی مربوط از نکات مهم و تاثیر گدار در رضایت شما میتواند باشد

روش ساخت تاج گل شماره 1 :

در این روش ابتدا آن قسمیت از سر که مایل هستید تاج گل بر رئی آن قرار بگیرد(معمولا از ابتدای رویشگاه مو تا 3 الی 4 سانت بالاتر تاج گل را استفاده میکنند)را اندازه میگیرید و سپس 3 الی 4 سانت بیشتر از سایز سر را ار سیم مفتول جدا میکنید.(علت اضافه کردن 3 الی 4 سانت به سایز دور سر برای قلاب شدن دو سر سیم مفتول ها بهم میباشد).

نکات ساخت تاج گل شماره 1 :

نکته 1 تاج گل عروس :

اگر سیم مفتول در دسترس شما بریده شده و ناقص بود میتوانید با استفاده از نوار گاترین آن دو را به یکدیگر اتصال داده و یا دو سر سیم های ناقص را بهم گره زده و و با نوار گاترین روی آن هارا بپوشانید تا به یک سیم بزرکتر تبدیل شوند.

نکته ی قابل توجه دیگر که در کار شما بسیار تاثیر گذار میباشد ضخامت سیم مفتول هست. به دلیل سوار شدن گل و برگ ها بر روی سیم مفتول جنس و ضخامت آن بسیار مهم است که بتواند در کل مراسم ظاهر و ثبات خود را حفظ کند

نکته 2 تاج گل عروس :

اگر طول سیم مفتول شما نازک  بود میتوانید یک لایه سیم به دور آن بپیچید که یکم سخت تر و محکم تر شود البته ضخامت  سیم ارتباط مستقیم با انعطاف پذیری آن دارد در نتیجه در انتخاب سیم و کیفیت آن یاد دقت کنیم

سر تا سر سیم مفتول را با چسب گاترین  بپوشانید سیم مفتول را را خم کرده و دو سر آن را بهم نزدیک کیند و یکی از دو سر آن را با چسب ببندید تا به شکل دایره ای کوچک در آید(به عنوان حلقه ی تاج گل)سپس سر دیگر سیم مفتول را به شکل قلاب یا Sمانند در آورده برای قرار گیری در حلقه ی قبلی که درست کردیم .حال زیر ساخت کار را انجام داده ایم و تنها نحوه ی قرارگیری گل وبرگ ها و نحوه ی سوار کردن آن ها مانده است که برای شما توضیح خواهیم داد.

در اینجا سیم مفتولی دلریم که با نوار گاترین پوشیده شده است و حالا باید گل روی آن بچسبانیم.

از گل های مختلف با سایز های کوچک و بزرگ و نمونه گل های ریز و گل هایی که حرکت دارند (بعضی گل های خشک معمولا  به دلیل داشتن حرکت خاصیت زنده بودن بهتاج سر شما میدهند)استفاده کنید و سعی کنید با حفظ  تم رنگی تاج گل زیباتری درست کنید.

گل ها کوچک و بزرگ را به صورت پراکنده بچسبانید.برای چسباندن گل ها (ساقه های ان هارو به طور کوتاه کنید که 1 تا 2 سانت در پایین آن باقی بماندو آن هارا با استفاده از گاترین سبز از قسمت  انتهای ساقه بر روی سیم مفتول بچسبانید .

نکته ی مهم برای نتیجه ی بهتر گرفتن این است که بدانید و قبل از شروع و چسباندن گل ها  در ذهن خود نمونه ای مه میخاهید را تصور کنید بعد شروع به کار چسبادن گل ها بکنبد.

گل ها را طوری سرتاسر مفتول بچسبایند که پر شود و در آخر به یک تاج گل دست پیدا خواهید کرد که میتوانید از آن برای مراسم های مختلفاعم از عروسی حنابندان پاتختی نامزدی و حتی به صورت فرمالیته و در عکاسی لز آن استفاده بکنید.

روش دوم ساخت تاج گل شماره ی 2(تاج گل بندی یا دو سر حلقه):

تاج گل عروس

ابزار مورد نیاز برای ساخت :گل های طبیعی و یا مصنوعی بسته به سلیقه ی خود،قیچی،سیم مفتول به انداره  ی کافی با توجه به سایز سر درقسمت استفاده ی تاج سر،برگ های تزیینی مانند برگ های دانه دار ،برگ زیتون،پاپیتال و…)،ربان به رنگ های مختلف و دلخواه (رنگ سبز حتما داشته باشید).

در این روش که یکی از متواول ترین روش های ساخت تاج گل میباشد ،تاج گل سایز و اندازه ی مشخصی ندارد و میتوان تا حدی اندازهی آن را تغییر داد.به این شکل که سیم مفتول را به حالت گرد و دایره ای شکل در میاوریم  و دو سر آن را گرد (به صورت حلقه ای) در میاوریم ولی توجه داشته باشید که به هم متصل نمیشوند و اتصال این دو به هم فقط از طریق سیم اتصال شکل میگیرد.

در نظر داشته باشید سیمی که استفاده  میکنید باید با کیفیتی باشد که بتواند شکل خود را در تمام مراسم حفظ کند لذا اگر سیم مفتولی که استفاده میشود احساس میکنید ضعیف است می توانید از یک به صورت لایه ای دور حلقه بپیچید  تا حلقه ی محکم تری داشته باشید  میتوانید برای زیبایی و  یک دست شدن کار از روبان ها استفاده کنید که ما در اینجا از روبان سبز استفاده میکنیم و انتهای آنرا با چسب به حلقه بچسبانید تا در صورتی که لابه لای که  گل ها دیده شد رنگ سبز به چشم بخورد.

در این روش برای وصل کردن گل ها به حلقه میتواینم به جای استفاده از چسب با سیم ساقه های چند گل یا برگ را بهم وصل کنیم و ساقه های گل و برگ را متریال های دیگر را به هم وصل کنیم. تاج گل عروس

بعد از آن باید از نخ نامرئی برای محکم کردن آن استفاده کنیم به این شکل که نخ نامرئی را دور ابتدای حلقه بپیچید و سپس با پیچیدن آن دئر ساقه گل ها و برگ ها،آن هارا محکم به حلقه وصل کنید.این کار انقدر انجام دهید که گل ها و برگ ها بدون فاصله پشت هم قرار بگیرندامتداد ساقه ها را هم که قبل با سیم پیچیده شده  بودند دور حلقه بپیچید و با  نخ نامرئی مخکم کنید.

در نهایت به  یک تاج و تل سر عروس میرسید که با استفاده از ربان میتوانید آن را از پشت سر گره زده و حلقه را در دور سر به اصطلاخ کیپ کنید . تاج گل عروس

نکته ی قابل توجه ::ربان باید با تم گل و لباس هماهنگی داشنته باشد .