گام اول :  اهمیت دسته گل عروس در مجلس عروسی شما

دسته گل عروس

دسته گل عروس یکی از مهم ترین اکسسوری ها برای گل آرایی مجلس عروسی می باشد که یک عروس خانم خوش سلیقه باید به آن توجه ویژه ای داشته باشد که در ظاهر یک مجلس عروسی و دیزاین آن بسیار حایز اهمیت است زیرا در تمامی عکاسی های شما ، کلیپ ها ، رقص ها از این دسته گل عروس استفاده خواهد شد . پس توجه ویژه به گل آرایی دسته گل عروس گام اول شماست .

گام دوم : انتخاب یک دسته گل عروسی خاص با توجه به تم های رنگ

گل آرایی دسته گل عروس

بعد از سپری کردن این گام ، در گام دوم انتخاب دسته گل عروس با توجه به ویژگی های رنگ لباس عروس ، رنگ لباس ساقدوش ها ، رنگ سالن یا باغ یا عمارت ، رنگ تم دیزاین یا حتی مدل لباس لباس و آرایش عروس باید بسیار با حوصله انتخاب شود . برای انتخاب یک دسته گل عروس مناسب برای مجلس عروسی خود می توانید از مقاله انواع دسته گل عروس برای عروس خانم و ساقدوش استفاده ببرید .

پیشنهاد متخصصین ما ، استفاده از گل های فصلی زیبا

دسته گل عروس

کارشناسان دپارتمان خدمات گل آرایی بوی گل به شما پیشنهاد می کنند از گل های فصلی با توجه با تم رنگ عروسی خود بهره ببرید . انتخاب گل های فصل باعث سازگاری بیشتر گل ها با محیط شما خواهد شد و دوام گل ها را بسیار بیشتر خواهد کرد . در کنار این ها ، این گل ها بسیار ارزان تر از سایر گل ها هستند لذا تهیه گل های فصلی برای مصرف کننده بسیار مقرون به صرفه خواهد بود . علت ارزانی گل را نیز می توان به حجم زیادی از گل های فصلی دانست که روانه بازار گل خواهند شد . برای مثال استفاده از گل لاله که جزو گل های فصلی و مناسب دسته گل عروس است ، می تواند سبب کاهش هزینه های عروسی شما و زیبایی خاص دسته گل عروس شما شود . علاوه بر آن استفاده از گل پئونی یا صد تومانی بسیار می تواند عروسی شما را لاکچری کند . گل های صد تومانی بسیار گران قیمت هستند اما می توانند در بهار و تابستان کاملا عروسی شما را خاص کنند . از گل های کوکب و شیپوری هم می توانید در فصل پاییز و گل های زنبق و همیشه بهار نیز در در فصل زمستان بهره برد .

رز ، سنت همیشگی در مجالس عروسی

دسته گل عروس 2

تا بوده چنین بوده که گل های رز در مجلس های عروسی بسیار استفاده شده اند . گل رز از جمله گل های گران قیمت است که در بازار گل با دسته 20 عددی آن از 100 هزار تومان الی 200 هزار تومان قیمت دارد . گل های رز بسیار می توانند عروسی شما را متحول کنند اما اگر برای شما هزینه های عروسی حایز اهمیت است استفاده از گل های رز برای دسته گل عروسی شما خیلی به صرفه نیست اما هیچکس منکر زیبایی گل های رز نمی شود . البته لازم به ذکر است انتخاب دسته گل عروس فقط و فقط به سلیقه شما مرتبط است . شما می توانید از گل های میخک ، داوودی ، قلم پور ، آچیلا و حتی آفتاب گردان نیز استفاده کنید . اما اگر برایتان صحبت های پشت سرتان برای استفاده از گل ها مهم است می توانید از همان گل های مرسوم مانند رز بهره ببرید . پس یا به حرف دلتان گوش دهید یا با توجه به قضاوت دیگران دسته گل عروستان را انتخاب کنید ! البته که ما پیشنهادمان گوش کردن به صحبت های قلبتان است . یک روز در کل عمر شما ، مجلس عروسی شماست پس ارزش ریسک کردن دارد !

معرفی دسته گل های عروس گرد

خدمات گل آرایی دسته گل عروس

همانطور که اسم دسته گل عروس گرد پیداست اینگونه دسته گل ها حالت گرد در دستان شما خواهند داشت . در دسته گل های عروس گرد معمولا از گل های رز هلندی ، پئونی یا صد تومانی ، رز مینیاتوری ، آنمون ، چیپس فولیا ، زنبوری ، عروس و … بهره می برند . تقریبا می توان گفت دسته گل گردی نیست که در آن از رز استفاده نشده باشد .

از گل های آنمون ، ادریسی یا هورتانزیا ، آلاله نیز برای دسته گل عروس استفاده می شود .

معرفی دسته گل های آبشاری

خدمات گل آرایی عروسی

دسته گل های آبشاری دقیقا به صورت آبشار از بالا به پایین ریخته شده اند . در اینگونه دسته گل های عروس معمولا از گل های یاس وحشی ، گل همیشه بهار ، ارکیده ، بنفشه ، رز های مینیاتوری استفاده می شود . دقت شود که در دسته گل های عروس آبشاری از گل های بزرگ استفاده نشود زیرا جلوه کار را از آن حالت زیبا خارج می کند . پیشنهاد ما استفاده از گل های ریز با تنوع بالا و تم رنگ لباس عروسی شماست .

معرفی دسته گل عروس حلقه ای

دسته گل عروس حلقه

برای دسته گل های عروس حلقه ای از استند های چوبی به شکل گرد استفاده می شود که برای گل آرایی آن از انواع گل ها می توان بهره برد . از اینگونه دسته گل های عروس در دستان ساقدوش جلوه بسیار زیبایی دارد . پیشنهاد ما استفاده از اینگونه دسته گل ها برای ساقدوش ها است تا جلوه و زیبایی عروسی شما را دوچندان کند .

معرفی دسته گل عروس کریستالی

دسته گل عروس کریستالی

دسته گل های کریستالی معمولا با گل های مصنوعی آماده شده اند . اینگونه دسته گل های عروس با بهره گیری از انواع مروارید ، صدف و سایر تزیینات ، گل آرایی می شوند و زیبایی اینگونه دسته گل ها به استفاده از زیور آلات خاص است .

معرفی دسته گل عروس مچبندی

مجلس عروسی

اینگونه از دسته گل های عروس به دور مچ بسته می شوند و از گل آرایی گرد برای ساخت اینگونه دسته گل ها استفاده می شود . برای گل آرایی دسته گل عروس مچبندی از انواع گل ها می توان استفاده کرد .

معرفی دسته گل عروس بازویی با ساقه های بلند

این دسته گل های عروس از جمله دسته گل های کلاسیک و زیبا است . ویژه افرادی با سلیقه های متفاوت و خاص که می خواهند در مجالس عروسی بدرخشند . برای گل آرایی این دسته گل های عروس از استایل گل های خطی استفاده می شود مانند نرگس ، مریم ، شیپوری

معرفی دسته گل عروس فانتزی

خدمات گل آرایی عروسی

از دیگر دسته گل های عروس می توان به دسته گل فانتزی بر روی استند هایی با ابعاد و اشکال مختلف نام برد . این گونه دسته گل های عروس برای اولین بار توسط تیم خدمات گل آرایی بوی گل ، ساخته و آماده می شوند .

معرفی دسته گل عروس وحشی یا روستیک ( روستایی )

خدمات گل آرایی دسته گل عروس خدمات گل آرایی دسته گل عروس خدمات گل آرایی دسته گل عروس

استفاده از دسته گل عروس بوهو یا روستایی بیشتر در عروسی های اروپایی استفاده می شود . اینگونه دسته گل های عروس جلوه زیبایی به عروسی شما در مناظر طبیعی می دهد لذا استفاده از این دسته گل ها می تواند بسیار عروسی شما را جذاب و زیبا کند .

از گل های خشک و وحشی برای گل آرایی دسته گل های عروس استفاده می شود مانند گل های خشک ریش بابا ، آنالیا ، پسته دریایی ، آنمون ، چیپس فولیا ، مینا ، میمون و …

معمولا برای زیبا تر شدن این استایل دسته گل عروس از چوب های خشک ، شاخه های گندم ، میوه های خشک شده مانند بلوبری ، استفاده می شود که به نوبه خود بسیار خاص و زیبا است . در رنگ بندی این گل ها از بهم ریختگی خاصی استفاده می شود که در ذات زیبای طبیعت است .

 


بعد از مطالعه موارد بالا ، از کجا شروع کنیم ؟

بعد از انتخاب نوع دسته گل ، رنگ ها ، نوع گل ها باید به سراغ المان های دیگر برویم که در زیر به آن اشاره شده است .

مدل لباس عروس

مجلس عروسی

اگر مدل لباس عروس شما از جنس تور از مدل های سلطنتی یا دنباله دار است می توانید از دسته گل آبشاری استفاده نمایید . اگر دامن لباس شما اروپایی ، راسته و بدون پف است از دسته گل های وحشی ، حلقه ای یا مچبندی برای شما انتخاب مناسبی هستند . برای لباس های پرنسسی و پف دار از دسته گل های گرد نیز استفاده کنید .

جثه و اندام شما

مجلس عروسی

هیکل و جثه شما بسیار برای انتخاب نوع دسته گل عروس حایز اهمیت است . برای مثال دسته گل های بازویی یا آبشاری برای عروس خانم های کوتاه قامت اصلا مناسب نیستند . زیرا با استفاده از اینگونه دسته گل ها ، لباس عروس شما پنهان می شود و جلوه و زیبایی خودش را از دست می دهد . همچنین دسته گل های عروس دستبندی برای عروس خانم های ریز نقش و لاغر مناسب نیستند و با انتخاب آن ، تمامی دست شما توسط دسته گل پوشیده می شود . بنابر این حتما نسبت به انتخاب مناسب دسته گل عروس خود با توجه به هیکل و اندامتان دقت کنید .

هارمونی رنگ ها

گل آرایی نامزدی

اگر رنگ های دسته گل عروس شما با رنگ لباس ساقدوش و گل آرایی جایگاه عروس و داماد مطابقت داشته باشد جلوه زیبا تری به عروسی شما خواهد داد . رنگ بندی دسته گل شما می تواند به زمان برگزاری مجلس عروسی شما مرتبط باشد . دسته گل های صورتی ، آبی ، سبز برای فصل بهار مناسب تر هستند و اگر عروسی شما در تابستان برگزار شود بسیار بهتر خواهد بود زیرا دسته گل های سفید ، صورتی و قرمز به راحتی یافت می شود .

تم دسته گل عروس مناسب فصل

خدمات گل آرایی دسته گل عروس

در فصل پاییز از گل های رنگی به خصوص قرمز ، نارنجی ، کهربایی و زرد استفاده کنید . دسته گل وحشی نیز برای گل آرایی پاییزی بسیار مناسب خواهد بود . برای فصل زمستان نیز از رنگ های سفید ، طلایی ، نقره ای استفاده می کنند . همچنین می توانید با استفاده از دسته گل عروس کریستالی یک ملکه برفی را در زمستان به تصویر بکشید .

سخن آخر

دسته گل عروس

در طول برگزاری مراسم عروسی دسته گل خود را حتما استفاده کنید و حتی در هنگام رقص زیرا دسته گل عروس شما بخشی از دیزاین شما است و جلوه عروسی شما را جذاب خواهد کرد . اگر پرتاب دسته گل عروس نیز از برنامه های مراسم عروسی شما است . مراقب باشید که در حین انجام این کار به دسته گل عروس آسیب جدی وارد نشود .

در آخر ، دسته گل عروس شما به یادگار خواهد ماند . اگر علاقه مندید دسته گل عروس خود را برای خاطره سازی نگه دارید در مقاله زیر با ما همراه باشید .

 

نحوه نگهداری دسته گل عروس بعد از پایان مجلس عروسی

 

لازم است یاداوری کنیم که می توانید خودتان دسته گل عروسی مراسمتان را گل آرایی کنید کافیست در کلاس های آموزش گل آرایی مدرسه گل آرایی بوی گل شرکت کنید .