گل آرایی آرک گل عروسی  ( مقدمه )

قطعا در گل آرایی عروسی و در مجلس عروسی از جایگاه عروس و داماد دیدن کردید . بدون تردید طاق گل عروسی یا آرک گل ، که به جایگاه عروس ( جایگاه عروس و داماد ) هم شناخته می شود ، جلوه بسیار زیبایی به عروسی می بخشند و کمک شایانی به ایجاد یک خاطره به یادماندنی می کنند .

ما در این مقاله به شما توضیح خواهیم داد چطور و چگونه می توانید یک جایگاه عروس خاص با استفاده از آرک گل برای خود ایجاد کنید . برای یادگیری گل ها و برگ های استفاده شده در این طاق ها با ما همراه باشید و در انتها نظرات خودتان را با ما در میان بگذارید .

گل آرایی عروسی با طاق گل عروس

هیچ چیز به اندازه یک طاق گل زیبا و شیک نمی تواند مجلس عروسی شما را بی حد اندازه ، زیبا کند . فرض کنید چه چیز هیجان انگیز تر از طاق گل سبز پوشیده از برگ های زیبا و گل های درخشنده صورتی که می تواند محلی برای قرار عاشقانه شما باشد تا سال ها با خاطره آن زندگی کنید .

طاق گل می تواند در شکل و ساختار های خاص و با ابعاد مختلف باشند . آن ها را می توان با شاخه های پیر درختان با الهام از طبیعت آرایش کرد یا با استفاده از گل های نرم و اشکال هندسی غیر متعارف !

این سلیقه شما و تم رنگی عروسی شما است که همه چیز را دگرگون خواهد کرد .

چگونه یک طاق گل عروسی را گل آرایی کنیم ؟

طاق گل یا آرک گل معمولا بک ساختار ثابت دارند و آن یک قوس نیم دایره و از جنس چوب است که در نهایت با الهام از طبیعت با چوب های خاص و فانتزی و  گل های لاکچری ، گل آرایی می شوند . گل آرایی آرک گل عروس می تواند با سبک کلاسیک با بهره گیری از پارچه و ترشی های مرسوم یا به سبک مدرن با استفاده از صدف و چوب های بامبو باشد .

دپارتمان خدمات گل آرایی بوی گل با استفاده از افراد زبده که به نحوه گل آرایی طاق گل عروس مسلط هستند قطعا نیازی به این مطلب ندارند . اما شمایی که خواننده این مقاله هستید قطعا در فکر یادگیری گل آرایی و آموزش گل آرایی هستید . بنابر این برای شما 2 پیشنهاد داریم .

1- شرکت در ورکشاپ تشریفات گل آرایی که به شما 0 تا 100 گل آرایی رویداد ها را آموزش می دهند .

2- مطالعه این مقاله که به شما کمک شایانی خواهد کرد اما این لازمه آشنایی اولیه شما با اسامی گل ها و برگ ها است که می توانید از طریق ویدیو آموزشی موسسه بوی گل آن را بدست آورید . برای خرید آن می توانید با موسسه بوی گل تماس حاصل فرمایید .

نکاتی درباره گل های طاق گل عروسی

سعی کنید قبل از گل آرایی آرک گل عروسی و انتخاب طاق گل ، گل های آن را انتخاب کرده باشید . اکثر تشریفات هایی که در عرصه گل آرایی فعالیت می کنند نسبت به این موضوع اجتناب می کنند زیرا برای آن ها مقدور نیست که گل های شما را قبل از مراسم تهیه و به آن ها رسیدگی کنند .

نکته بسیاری مهمی که باید بدانید این است که گل هایی که برای تشریفات استفاده می شوند باید 24 ساعت قبل از مراسم در آب باشند تا به خوبی باز شده و خاصیت پر شوندگی را داشته باشند .

اگر می خواهید طول عمر گل های طاق گل عروسی خود را افزایش دهید باید از گل هایی استفاده کنید که نسبت به دوری از آب حساس نباشند . این گل ها برای کار های تشریفاتی و دیزاین استفاده می شوند مانند میخک ها که کمک بسیاری به زیبایی آرک گل عروسی شما خواهند کرد .

البته از گل های رز برای گل آرایی طاق گل عروسی نیز بهره می برند اما آن ها نسبت به دوری از آب کمی حساس هستند . اگر گل های شما تازه هستند می بایست حتما قبل از مراسم و به طور سریع از آن ها استفاده کرد تا ظاهر زیبای خود را حفظ کنند .  اگر به دنبال راهنمایی بیشتر در استفاده از گل ها هستید با مقاله گل آرایی دیوار گل ما مراجعه کنید .

نکاتی درباره برگ های طاق گل عروسی

درباره گل آرایی آرک گل عروس دقیقا از برگ هایی که برای گل آرایی دسته گل عروس استفاده می شود ، می توانید در گل آرایی طاق گل عروس نیز استفاده نمایید . اما اگر به دنبال پیشنهاد تشریفات بوی گل هستید باید از برگ های اکالیپتوس و سرخس استفاده نمایید تا در کنار زیرسازی صحیح ، سرسبزی خاص در طاق گل عروسی ایجاد کنید .

برای ایجاد یک ظاهر ظریف می توانید از برگ های پیچک استفاده کنید تا سازه شما زیبایی بیشتری پیدا کند . در صورتی که مجلس عروسی شما در زمستان برگزار می شود حتما از ابر نقره ای برای گل آرایی طاق گل عروسی خود بهره ببرید .

استفاده از حریر و پارچه های زیبا

بدون شک استفاده از پارچه های ابریشمی و حریر در گل آرایی و آرایش آرک عروسی بسیار کار شما را زیبا می کند . البته لازم به ذکر است استفاده از پارچه و حریر در عروسی های کلاسیک کاربرد دارد . ما استفاده از پارچه ارگانزا را به شما پیشنهاد می کنیم که جنس ابریشم طبیعی است . البته این پارچه در ایران به سختی پیدا می شود و شما لازم است از سایر پارچه های حریر و ابریشمی استفاده کنید . از پارچه ها برای قوس دادن به شکل طاق گل عروس استفاده می کنند .

مد ها و سبک های اضافی خاص

این شما هستید که خالق طاق گل عروسی خودتان می باشید پس اجازه بدهید خلاقیت های شما در این طاق عروسی جلوه کند . در اکثر مراسم های عروسی ، زوج ها با استفاده از سازه های فلزی یا زیور آلات جذاب و خاص ، یک قدم جلو تر هستند . ما شما را برای خلاقیت راهنمایی نمی کنیم اجازه بدهید ، شور و ذوق خودتان زیبایی های این طاق گل را دو چندان کند . البته یک راهنمایی کوچک را از طرف دپارتمان خدمات گل آرایی بوی گل پذیرا باشید ، شما برای گل آرایی عروسی های ساحلی و گرمسیری باید از متریال های مرتبط با آن منطقه بهره ببرید برای مثال ما برای گل آرایی یک عروسی ساحلی از صدف و المان های ساحلی استفاده می کنیم .

استفاده از اشکال هندسی خاص

طاق گل شما حتما نباید گرد باشد ! روی ساختار شکنی تمرکز کنید . استفاده از اشکال هندسی خاص مطابق با محل برگزاری عروسی شما فکر بکری است . ما با بهره گیری از اشکال هندسی محل برگزاری عروسی سعی می نماییم طاق گل عروسی شما را خاص تر کنیم . در برخی از ساختمان های قدیمی ، طاق های زیبایی با جلوه های معماری سنتی وجود دارد که ما را در گل آرایی طاق عروسی شما یاری می کنند . در حال حاضر زوج های مدرن از اشکال مثلثی ، شش ضلعی و الماس برای طاق گل عروسی خود بهره می برند .

جایگاه عروس و داماد

ایده هایی برای طاق گل عروسی مدرن

برای اینکه بتوانید گل آرایی طاق گل عروسی خود را متفاوت تر کنید ما به شما بهره گیری از پیچ ، خم و تاب های جدید را پیشنهاد می کنیم . ما برای زیبا کردن هرچه بیشتر مراسم عروسی شما با ترکیب سبک های کلاسیک و مدرن ، سازه های خاصی ایجاد می کنیم . کلید خلاقیت های خاص در پیچ و تاب دادن های شما است .

برخی از طاق های گلی که به دست توانمند گل آرا های بوی گل قابل ساخت و ارایه است .

 

گل آرایی طاق گل عروسی

طاق گل عروسی

طاق گل های جدید

ایده هایی برای طاق گل عروسی کلاسیک

گاهی وقت ها بهترین نوع دیزاین ، ساده و شیک است . طاق گل عروسی کلاسیک ، با زوجی که می خواهند عشق خود را به جایگاه عروس و داماد ببرند ، کاملاً ست می شود . اگر می خواهید این مسیر را طی کنید ، سعی کنید پارچه های ظریف را به همراه رنگ های پاستیلی در طاق خود ترکیب کنید .

آرک گل عروسی

جایگاه عروس و داماد

طاق گل عروسی

جایگاه عروس و داماد

ایده های طاق گل عروسی روستایی ( روستیک )

یک طاق گل عروسی روستایی برای زوجی که عاشق دکوراسیون طبیعی با الهام از طبیعت هستند ، بسیار مناسب است. چوب فضای سبز طبیعی ، ضروری برای ایجاد یک طاق گل زیبا با مضمون روستایی است . به دنبال عناصر طبیعی و کهنه برای استفاده از دکوراسیون خود باشید . برای یک رویکرد خلاقانه تر ، مبلمان ویترین یا خانه های روستایی را مرتب کنید تا قاب خاصی برای روز خاص خود تهیه کنید .

طاق گل ، آرک گل طاق گل ، آرک گل طاق گل ، آرک گل

طاق گل های عروسی تزیینات زیبایی هستند که می توانید به راحتی آنها را شخصی سازی کنید تا با موضوع عروسی تان مطابقت داشته باشد. اگر یک عروس همه فن حریف هستید و می خواهید به زیبایی دکوراسیون خود ادامه دهید ، به آموزش طاق بادکنک ما نگاهی بیندازید تا بتوانید یک طاق زیبا برای تزیین پذیرایی خود و برجسته کردن میز خود داشته باشید ! اگر می خواهید یک طاق ساده را انتخاب کنید و یک دکور اضافی برای دکوراسیون میهمانان خود فراهم کنید ، یک لوستر گل متفاوت پروژه دیگری است . همچنین برای هیجان انگیز کردن یک میز بوفه بسیار عالی است .
جایگاه عروس و داماد